7.5 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
- Reklama -časopis
DomůBydleníPorovnání různých typů bazénových filtrů a jak si vybrat ten správný pro...

Porovnání různých typů bazénových filtrů a jak si vybrat ten správný pro váš bazén

Správná bazénová filtrace je zásadní pro udržení čisté vody v bazénu. Existují různé typy bazénových filtrů, každý s různými výhodami a nevýhodami.  Jak byste měli postupovat při řešení otázky, jak vybrat bazénovou filtraci, a proč je právě filtr součástí, která by v žádném bazénu neměla chybět?

Pískové filtry

Pískové filtry patří k nejrozšířenějším typům bazénových filtrů. Používají se k zachycení nečistot v bazénové vodě pomocí písku. Voda prochází pískem, který zachytí nečistoty a čistá voda je následně vrácena zpět do bazénu. Pískové filtry jsou účinné při zachytávání větších nečistot, ale mohou mít problémy s menšími částicemi, jako jsou řasy či bakterie. Pískové filtry také vyžadují pravidelné čištění písku. To ale v případě běžného využití bazénu a vhodného dimenzování filtru stačí provádět jednou za 2 týdny. Každý druhý rok ale počítejte s kompletní výměnou filtrační náplně.

Kartušové filtry

Kartušové filtry používají k zachytávání nečistot papírové nebo textilní filtrační kartuše. Voda prochází filtrační kartuší, která zachytí nečistoty, a čistá voda následně putuje do bazénu. Kartušové filtry jsou účinné při zachytávání menších částic a mají nižší spotřebu energie než pískové filtry. Nicméně, filtrační kartuše do bazénu musí být pravidelně vyměňovány. Obvykle byste je měli měnit jednou za 2 až 3 měsíce. Pokud si ale pořídíte kvalitní kartuši, může výměna stačit za sezónu jediná. Takové kartuše najdete například ZDE.

Jak vybrat správný filtr pro váš bazén?

Zvažte velikost bazénu a množství používané vody. Pískové filtry jsou vhodné pro větší bazény, zatímco kartušové filtry spíše pro ty menší. Rozhraní se pohybuje okolo 10 m3. Do této velikosti bazén udržíte čistý i s kartušovou filtrací. Pokud je objem vody v bazénu ale vyšší než 10 m3, raději vsaďte na filtraci pískovou. Při výběru typu filtrace zohledněte také výkonnost filtračního čerpadla. Dimenzujte ho tak, aby voda v bazénu byla kompletně vyměněna alespoň dvakrát za den. Toto pravidlo ostatně platí jak pro pískovou, tak pro kartušovou filtraci. Objem bazénu tak hraje klíčovou roli při výběru vhodného typu filtrace a velikosti filtračního čerpadla.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek