6.8 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
- Reklama -časopis
DomůBydleníLíbí se vám mechové stěny v interiéru.

Líbí se vám mechové stěny v interiéru.

Přinést si kousek lesa do své chalupy či bydlení vůbec není tak těžké, jak by se to mohlo zdát. O přírodní pastvu pro oči se snadno postarají mechové stěny, které jsou skvělou volbou, nemáte-li zahradu či balkon.

Jedním ze smutných znaků současné doby je fakt, že v důsledku výstavby ve městech, ale pomalu už i na venkově ubývá zeleň. Pokud si ovšem spojení s přírodou chcete ponechat a nemáte to štěstí, že byste měli vlastní zahrádku či balkon, máme pro vás skvělé řešení. Sáhněte po mechových stěnách, které do vašeho příbytku instantně vnesou kousek lesa. Jak však taková mechová stěna vzniká? „Mech se sbírá v lesích Skandinávie, kde je sbírán ručně. Lidé se vyberou do lesa, mech se posbírá. Když ho přinesou, je třeba jej ošetřit a stabilizovat. Ten proces stabilizace spočívá v tom, že mech ponoří do glycerinu, který nahradí vodu v rostlině glycerinem. Tím pádem si dokáže ta rostlinka zachovat svůj vzhled i po několika letech. S tím, že nepotřebuje denní světlo, ani vodu,“ vysvětlil pořad Na chalupě odborník Lukáš Benc.

Pokud přemýšlíte nad tím, že si mech přinesete domů přímo z přírody, má to háček. „Dá se to stejně, ale ten mech by nepřežil na stěnách. Určitě by vyžadoval nějakou údržbu,“ řekl se smíchem Benc. Firma, která mechové stěny vyrábí, obdrží surový materiál. Ten pak musí převzít, očistit a rozdělit podle jednotlivých druhů. Následně se mech aplikuje na podkladové panely a až ty se instalují na zeď. Údržba a čištění je velmi snadné pro přirozenou antistatickou schopnost mechu. Stačí, když po něm jednou za čas projdete barevnou antistatickou prachovkou. Dalšími výhodami mechové stěny jsou schopnost zvlhčovat vzduch, pohlcovat hluk či nehořlavost. Navíc jsou vhodné i pro alergiky. Životnost takových mechových stěn je přibližně osm let.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek