6.9 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
- Reklama -časopis
DomůBydleníObklad imitace cihly – skvělý nápad na dokončení stěn

Obklad imitace cihly – skvělý nápad na dokončení stěn

Nemáte-li možnost odhalit přírodní cihly vašich stěn, využijte zajímavou alternativu na trhu, a to obklady, které imitují vzhled cihel.

Když moderní design jde ruku v ruce s přírodou
Dekorativní cihlové obklady dokonale odrážejí nejdůležitější vlastnosti přirozeného prototypu. Jsou ideálním řešením pro zvýraznění vybraných stěn, výkopů, sloupů a krbů. Obklady napodobující cihly působivě odpovídají požadavkům moderních pokojů, neboť jsou kompromisem mezi jedinečnou krásou přírody a moderním designem. Díky nim jste schopni vytvořit módní uspořádání, které harmonizuje s ušlechtilostí kamene.

Dekorativní cihly na zeď v několika verzích
Cihla na zdi může být vyrobena z různých druhů kamene. Přírodní kámen je považován za nejtrvanlivější a nejsofistikovanější, snadno se dá přizpůsobit jakémukoli vnitřnímu uspořádání. Další skupinou, která stojí za zmínku, je umělý kámen, kterému nelze popřít řadu výhod. Umělý dekorativní kámen je především levnější, takže většina lidí během rekonstrukce se rozhoduje právě pro něj. Dlaždice ze sádry nebo betonu dokonale napodobují přírodní kámen a jsou dokonalé jako tepelná izolace v místnosti.

Díky různorodosti tohoto řešení si umíte vybrat produkt, který nejefektivněji vyhovuje vašim očekáváním. Rozhodujíce se mezi dlaždicemi imitující cihly, které jsou vyrobeny ze sádry, jim můžeme dát jakoukoli barvu. V případě klinkírových cihel získáme nejlepší imitaci cihel, kde každý prvek bude zabarven správným způsobem. Díky použití tohoto typu dlaždic dosahujeme dokonalého efektu. Ti, kteří se nezajímají o stavební záležitosti, určitě nebudou schopni rozpoznat, zda se jedná o skutečnou cihlu nebo jen imitaci.

Koupelna obklopená kamenovou šedou
Po takové dávce teorie je čas pro betony a příklady dekorativních cihlových aplikací na zdi. Zpočátku si vezmeme koupelnu, která kvůli své specifičnosti bude potřebovat dlaždice s nízkou nasákavostí. V tomto případě je nejlepší vsadit na cihlové gresové dlaždice, které dodají interiéru přírodní krásy, při zachování vynikajících vlastností tohoto materiálu. Dlaždice Gres jsou trvanlivé a příjemné pro použití, takže je lze použít i v uspořádání prostor sprchy nebo ve vaně. Další otázkou je výběr správné barvy. V dnešní době jsou nejpreferovanější a nejmodernější odstíny šedé. Šedá je maximálně nadčasová barva, ale vše závisí na vaší osobní preference a vkusu.

Cihlová kuchyně v tradiční a moderní verzi
Vzhledem k vysokým provozním parametrům, dlaždice napodobující cihly z gresu, dobře fungují také v kuchyni. Bez obav je můžeme použít v mycí zóně i kolem hořáku, kde se dokážou dobře vypořádat s účinky vysokých teplot a vodních par. Velkou výhodou dlaždic imitujících cihlu je také jejich všestrannost, díky čemuž dokonale zapadají do tradičního charakteru kuchyně ale i její moderní verze. Pokud se jedná o tradiční interiér kuchyně, odstíny béžové a hnědé budou vynikající volbou. Pro moderní interiéry doporučujeme odstíny šedé.

Ložnice, obývací pokoj a jídelna v originálním provedení
Cihla na stěně je univerzální řešení i pro obývací pokoj, jídelnu nebo dokonce ložnici. Zde máte naprostou svobodu při výběru materiálu. Barva cihel závisí na tom, v jakém stylu je místnost zařízená. Pokud ve vašem obývacím pokoji, jídelně a v ložnici dominuje rustikální akcent, provensálský nebo skandinávský styl, vynikající volbou je bílá nebo šedá cihla, která interiér rozjasní. V podkrovním prostoru je vhodnější kámen v teplejších barvách, než je hnědá, béžová nebo měděná barva.

Cihlové dlaždice jsou velice praktické dokončovací materiály díky jednoduchosti montáže, velikosti a rozmanitosti barevné škály. Zvažte takové řešení nejen z dekorativních důvodů, ale také vzhledem k jejich praktické stránce. Trvanlivý a pevný povrch je zárukou spokojenosti po mnoho dalších let.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek