6.8 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
- Reklama -časopis
DomůBydleníSprcha bez sprchové vaničky - montážní pravidla

Sprcha bez sprchové vaničky – montážní pravidla

Všechno má své výhody a nevýhody, dokonce i sprcha bez sprchové vaničky. Konečný efekt této realizace je schopen uspokojit každého, dokonce i zastávatele tradičních řešení. Pojďme zjistit, jakým problémům je třeba věnovat pozornost při montáži takové sprchové vaničky, aby celý proces probíhal rychle a efektivně!

 1. PŘIPRAVTE SI DOBRÝ A REALIZOVATELNÝ PLAN
  Bohužel, ne každá koupelna je přizpůsobena tomuto typu řešení. Instalace sprchového koutu bez sprchové vaničky by měla být plánována již ve stádiu výstavby. Jste-li v procesu budování vlastního domu, postarejte se o hrubý strop tak, aby celá instalace mohla vést dovnitř. V případě, že jste v procesu všeobecné renovace domu nebo bytu, musíte zajistit, aby podlaha byla vhodně profilovaná. To bude vyžadovat přesazování již existujících dlaždic a případně i podkladů pod nimi.
 2. VYBERTE MÍSTO A NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ PRO VÁS
  Sprchy bez sprchové vaničky fungují skvěle v malých koupelnách, kde je vzácný každý ušetřený milimetr. Díky tomuto řešení jsme schopni efektivně zvládnout jakýkoli úhel takového interiéru. V tomto případě už nejste omezeni sprchovou vaničkou, takže si můžete vybrat jakýkoli tvar, který se vám líbí – obdélník, čtverec nebo dokonce i trojúhelník. Navíc sprchový kout bez sprchové vaničky obklopené jen skleněnými panely bude téměř neviditelný, díky čemuž bude koupelna opticky zvětšena.

Instalace sprchového koutu bez sprchové vaničky může být provedena ve stávajícím výklenku, ale stejně efektivní řešení je vybudování stěny oddělující kabinu od zbytku koupelny. V tomto případě se však ujistěte, že výklenek má správnou velikost a že poskytuje dostatek světla.

 1. PŘIZPŮSOBTE DVÍŘKA DO SPRCHY
  Pokud jde o sprchové dveře, v tomto případě máme čtyři řešení. Můžete si vybrat ty klasické, které se otevírají v jednom libovolném dvojitém směru, nebo posunovací. V poslední době se naprosté upuštění od dveří, které nazýváme walk-in sprchovým koutem, stává stále populárnější. V tomto případě je sprcha bez sprchové vaničky oddělena od koupelny jen s jednou skleněnou deskou a je její nedílnou součástí. Toto řešení je mimořádně efektivní a je také velmi užitečné, když děti nebo osoby se zdravotním postižením používají koupelnu.
 2. POUŽIJTE VHODNÝ DRENÁŽNÍ SYSTEM
  Jednou z nejdůležitějších úloh při instalaci sprchového koutu bez sprchové vaničky je vybrat vhodný drenážní systém. Zde zohledňujeme stavební možnosti koupelny, velikost sprchy a samozřejmě také vizuální efekty. V současné době jsou nejpopulárnější lineární a bodové odtoky.

Bodový odtok sestává ze dvou prvků, a sifonu, který namontujeme v podlaze a roštu, který instalujeme na úrovni podlahy. Tento typ odtoku se obvykle nachází ve středu kabiny, takže byste měli naplánovat dvouprocentní pokles podlahy na každé straně odtoku. Pokud váš sprchový kout bez sprchové vaničky bude zabírat velkou plochu, zvažte výběr dvou takových odtoků.

Lineární odtoky jsou charakterizovány větším prostorem pro příjem vody. Obvykle se namontují na stěnu nebo na okraj kabiny. I v tomto případě byste měli použít vhodný sklon směrem k odtoku, byť stačí jen na jedné straně. Lineární odtok sestává ze sprchového kanálu zabudovaného do podlahy a roštu na úrovni dlaždic.

 1. IZOLACE VLHKOSTI – DŮLEŽITÁ FÁZE INSTALACE SPRCHY BEZ SPRCHOVÉ VANIČKY
  Účelem používání izolace je chránit koupelnu před vlhkostí pod dlažbou a chránit další patro před záplavami. V tomto případě stojí za to použít tradiční těsnící vrstvu nebo fólii vyrobenou ze syntetických pryskyřic.
 2. PŘI POLOŽENÍ DLAŽDIC NEZAPOMEŇTE NA 2 % ZPÁD
  A tady je poslední pravidlo, které zaručí úspěch tohoto procesu. Při výběru a uspořádání dlaždic je nutné pamatovat na udržení 2% spádu. Za účelem dosažení tohoto cíle stojí za to vybrat menší dlaždice, které mají více možností v případě pokrytí podlahy. Při dodržení každého z výše uvedených zásad nebude instalace sprchového koutu bez sprchové vaničky strašákem a vynikající efekt potěší jak členy domácnosti, tak hosty.
zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek